Opony Ełk

Chcesz kupić nowe opony w Ełku? Zapraszamy do Unicar – w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór opon letnich, zimowych i wielosezonowych o różnych szerokościach i średnicach. Oferujemy ogumienie z różnych półek cenowych, pasujące do samochodów wszystkich marek i typów. Sprawdź!

Skontaktuj się z nami!

Opony Ełk

Najszerszy wybór opon w Ełku

Unicar gwarantuje najbogatszy wybór opon w Ełku i okolicach. Dzięki współpracy z ponad 250 dostawcami jesteśmy w stanie zapewnić stałą dostępność opon bądź sprowadzić potrzebne Ci ogumienie w krótkim czasie.

W ofercie posiadamy zarówno ogumienie klasy ekonomicznej, jak i klasy średniej i premium - dysponujemy oponami marek Triangle, Hankook, Kleber, Nokian, Michelin, Falken, Bridgestone, Barum, Continental, Fortune i Sailun. Nasza wykwalifikowana kadra zapewnia pełne wsparcie w wyborze właściwego ogumienia. Dobierzemy właściwy rozmiar opon, a także wskażemy, której klasy ogumienie najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego stylu jazdy. Chcesz kupić idealnie dopasowane opony w Ełku? Postaw na Unicar!

Przygotuj się do sezonu – kup opony w Ełku od Unicar!

Często jeździsz samochodem na długich trasach, w różnych warunkach? Zamiast ogumienia wielosezonowego postaw na dwa komplety opon – zimowych i letnich. Jeśli chcesz kupić zimowe czy letnie opony w Ełku, oferta Unicar jest stworzona dla Ciebie!

Kiedy stosować opony zimowe, a kiedy letnie? Przyjmuje się, że graniczną, średnią temperaturą dobową, przy której należy pomyśleć nad wymianą ogumienia, jest 7°C. Gdy temperatury spadają poniżej 7°C, stosujemy opony zimowe, z kolei, gdy są wyższe – opony letnie. Wynika to z parametrów mieszanki gumowej, z której wykonane są opony – parametry te ulegają pogorszeniu przy zbyt niskich bądź zbyt wysokich temperaturach.

Sprawdź dojazd »

Pora na wymianę opon? Postaw na Unicar Ełk!

Przed każdą zmianą opon sprawdź stan ogumienia. Opony gwarantujące bezpieczną jazdę:

 • nie powinny mieć więcej niż 10 lat
 • muszą mieć bieżnik o głębokości co najmniej 1,6 mm
 • nie mogą mieć uszkodzeń eksploatacyjnych (wybrzuszeń, pęknięć, przecięć)

Należy również sprawdzić, czy w oponie nie tkwią żadne ciała obce, takie jak kawałki metalu, gwoździe czy szkło. Jeśli zauważysz znaczne zużycie opon lub ich uszkodzenia nie zwlekaj – odwiedź nasz sklep z oponami w Ełku i zaopatrz się w nowy komplet, dopasowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy!

FAQ

 1. Kiedy wymienić opony na nowe?

  Są dwie sytuacje, w których należy rozważyć wymianę opon na nowe. Pierwsza jest wtedy, gdy opony zużywają się nam nierównomiernie, zaczynają powstawać widoczne pęknięcia i wybrzuszenia. Drugi przypadek ma miejsce, kiedy bieżnik naszej opony jest niższy niż 1,6 mm.

 2. Co zrobić ze zużytymi oponami?

  Udać się do najbliższego zakładu motoryzacyjnego, lub wulkanicznego i tam oddać opony do recyklingu. W niektórych miejscach można również dostać za to trochę pieniędzy.

 3. Kiedy zmienić opony na letnie?

  Przyjmuje się, że idealny moment na wymianę opon na letnie, jest wtedy, gdy temperatura powietrza utrzymuje się od kilku dni z rzędu powyżej 7°C.

 4. Kiedy wymienić opony na zimowe?

  Zaleca się, aby jak najszybciej wymienić opony na zimowe w pierwszy dzień, kiedy temperatura spadnie poniżej 7°C

 5. Czym są oznaczenia na oponach?

  Można z nich odczytać podstawowe informacje takie jak: rozmiar, data produkcji, prędkości do jakich opona jest przystosowana i wiele więcej