Filtry samochodowe Ełk

W każdym samochodzie, bez względu na to, czy mówimy o pojeździe z silnikiem benzynowym, czy olejem napędowym, znajdują się co najmniej cztery filtry – filtr paliwa, filtr oleju, filtr powietrza i filtr kabinowy. Wymienione elementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania auta, dlatego też należy je regularnie wymieniać w zaprzyjaźnionym serwisie.

W Unicar prowadzimy zarówno hurtową, jak i detaliczną sprzedaż oryginalnych części samochodowych w Ełku oraz ich zamienników, wliczając w to także filtry samochodowe. Dostępne są u nas różne rodzaje filtrów samochodowych do niemal wszystkich modeli aut.

Szeroka oferta filtrów samochodowych w Ełku

Wiemy, jak istotna jest dla klientów wysoka jakość i przystępna cena, dlatego też oferowane przez nas filtry samochodowe spełniają oba te wymagania, niezależnie od tego, czy szukasz oryginałów, czy części zamiennych. W asortymencie mamy części samochodowe wyłącznie od cenionych producentów, do których zaliczają się m.in. takie marki jak Bosch, Philips, Varta, Beru czy Motul.

Rodzaje filtrów samochodowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje filtrów samochodowych osobowych i ciężarowych, wszystkie z nich znajdziesz w naszej ofercie. Do wyboru masz:

  • filtry powietrza, które mają za zadanie zatrzymywać cząstki stałe (pyły mineralne, sadza, szczątki organiczne) unoszące się w powietrzu w zasysanym silniku;
  • filtry oleju, które oczyszczają olej (substancję smarującą), zanim trafi ona do silnika;
  • filtry paliwa – te z kolei zatrzymują zanieczyszczenia, które znajdują się w benzynie, oleju napędowym, czy instalacjach LPG, chroniąc w ten sposób elementy układu paliwowego silników spalinowych;
  • filtry przeciwpyłkowe (filtry kabinowe) mają za zadanie oczyścić powietrze, które dostaje się do wnętrza auta poprzez wentylację; filtry dla przemysłu – stosuje się je w instalacjach przemysłowych do oddzielania cząstek stałych od płynów lub cieczy od gazów;
  • filtry cieczy chłodzących znajdują zastosowanie w wysokoprężnych silnikach samochodów ciężarowych oraz maszyn użytkowych;
  • filtry hydrauliczne – wykorzystywane są w układach hydraulicznych, cieszą się też sporą popularnością poza branżą motoryzacyjną.

Masz pytania lub nie wiesz, który filtr sprawdzi się do danego pojazdu? Chcesz poznać więcej szczegółów naszej oferty i usług? Zapraszamy do kontaktu – zadzwoń, wyślij maila lub napisz wiadomość poprzez formularz kontaktowy. Siedziba Unicar znajduje się pod adresem: ul. Śląska 1. Ełk.